Rodinný zápisník

Rodinný zápisník
Rodinný zápisník
Když čtyři jsou mnohem víc než dva
Když čtyři jsou mnohem víc než dva

Matěj jezdí na kole

24. Duben, 2015

Nebudete tomu věřit, ale Matěj umí jezdit na kole. Bez koleček, bez držení, bez pomoci.

Začalo to tak, že jsme byli v neděli venku na odrážedle. Matěj na něm už poměrně dlouho a dobře jezdí a ve sklepě čeká na pravou chvíli opravdové kolo. Matěj v neděli asi hodinku jezdil a pak řekl: „Tati, já chci zkusit kolo.“ Vrhl jsem na něj zkoumavý pohled… Proč ne, řekl jsem si a zašel do sklepa a pro pumpičku.

Předpokládal jsem, že když zvládá držet balanc na odrážedle, bude přechod na kolo celkem hladký. Odmítl jsem proto nějaká postranní kolečka, protože nemá smysl se z odrážedla vracet na tříkolku. Čekal jsem, že to zabere pár dnů, ale i mě překvapilo, že to trvalo několik minut.

Asi pět minut jsem Matěje postrkoval, pak jsem ho jen tak tlačil dlaní a během čtvrt hodiny jsem se ho už jen dotýkal prstem mezi lopatkama, aby nepanikařil. Za hodinu už jsem jen běhal vedle něj a on skutečně jezdil kolem domu tam a zpět.

Další den jsme natrénovali zatáčení, delší trasy a brždění. To už jezdil, zastavoval a slézal úplně bez pomoci, stačilo jen postávat opodál a kochat se krásnou jízdou. Dnes jsme šli potřetí, dojeli jsme z kopečka na nepoužívané parkoviště u bývalého obchoďáku a tam teprve se Matěj mohl pořádně rozjet, vyřádit a užít si to. Jezdil asi dvě hodiny v kuse a volal: „To je paráda, co?!“ Byla to paráda!

2 komentářů k “Matěj jezdí na kole”

  1. Komentář číslo 1 od bačka Zdena

    A je to paráda! Šikula jeden.

  2. Komentář číslo 2 od Máma j.

    No je skvělý, krásné děcko. Máme radost, J. + J.

Napsat názor

Kdo

Mail (nebude vidět)

Web