Rodinný zápisník

Rodinný zápisník
Rodinný zápisník
Když čtyři jsou mnohem víc než dva
Když čtyři jsou mnohem víc než dva

Koláče svatební, zážitek nevšední

23. Červenec, 2006

Po rozeslání oznámení už všichni tušili, že se bude něco konat. Teď bylo potřeba je přilákat. Jak jinak na ně než s koláči. Protože jsme ale oba z různých stran republiky, byla to složitá logistická akce.

První velká akce se konala v Karviné, kde bylo objednáno celkem 400 koláčů a několik kilogramů cukroví. Vše muselo proběhnout 5. a 6. července, kvůli našemu volnu. Když jsme přijeli, byly ještě všechny laskominy v krabicích. Babička s maminkou se na to údernicky vrhly a začaly všechny organizovat, připravovat materiál a rozdávat úkoly. Díky tomu trvala příprava 25 balíků překvapivě jen dvě hodiny a mohlo se začít rozvážet.

Baličky v akci
Baličky v akci
Balíčky v pohotovosti
Balíčky v pohotovosti
Pak přišel na řadu samotný rozvoz. Sedli jsme do auta a začala zběsilá jízda po Karviné a okolí. Abychom všechno stihli, určili jsme si na začátku jasné pravidlo „nikde si nesedáme”. Takže: zazvonit, pozdravit, předat, dvě minutky pokecat a zase šup do auta. Protože nám tatínek moc pomohl, zvládli jsme všechno za jediný den. Díky!
Deset dní na to se podobná akce konala i v Libeci. Objednali jsme 350 koláčů a poprosili mamku Zdeňku s Danou, aby nám upekly malé koláčky. Za neskutečné tři hodiny se jim podařilo udělat 560 vázaných koláčků i s drobenkou. To vše se čtyřmi různými náplněmi: tvarohovou, ořechovou, makovou a povidlovou.
A pekly a pekly
A pekly a pekly
A pekly se a pekly se
A pekly se a pekly se
Pak opět následovalo balení koláčů do celofánů, které jsme tak věrně znali z Karviné. Pomáhala mamka, Irča, Jarek a Tom (hlavně ujídal).
Koláčky na tácku - mňam!
Koláčky na tácku – mňam!
Výsledkem bylo 35 nádherných balíčků, které čekaly na rozvoz. Protože ale nebyli všichni doma, trvalo nám jejich roznášení celý víkend. Podle reakcí byly moc dobré!
Dobrou chuť!
Dobrou chuť!

Za velikou pomoc děkujeme: taťkovi Jarkovi a Tomovi (řízení motorového vozidla), mamce Zdeňce a Daně (pečení koláčků), mamce Jarmilce, babičce Tilce, Irče a Jarkovi (balení a kompletace).

Další fotografie z přípravy koláčů si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Jeden komentář k “Koláče svatební, zážitek nevšední”

  1. Komentář číslo 1 od zd

    Díky za uznání. Pro velký úspěch si to ještě jednou
    zopakuji příští týden. zd

Napsat názor

Kdo

Mail (nebude vidět)

Web