Rodinný zápisník

Rodinný zápisník
Rodinný zápisník
Když čtyři jsou mnohem víc než dva
Když čtyři jsou mnohem víc než dva

Co byste chtěli? (seznam darů)

26. Květen, 2006

Tak na to se nás ptalo už asi tak … móóóc lidí a proto jsme se rozhodli zveřejnit oficiální seznam věcí, které nám chybí nebo po nich moc toužíme (Proč jsem si nemohl napsat to červené Ferrari?). Ať vás ani nenapadne kupovat nám cokoliv jiného! Nemáme zájem ani o bačkory, hodiny s jelenem, jakékoliv sklo (broušené ani nebroušené), talíře, příbory a další zbytečnosti, které už dávno máme.

Přečíst zbytek zápisu »

Oznámení

26. Květen, 2006

Tak je to tady a po osmi letech jsme se rozhodli, že do toho praštíme. Henaj je oznámení a jak s ním naložíte, je vaše věc. My vás ovšem rádi před (i v) radnicí uvidíme.

Oznameni

Nejdelší česká slova

3. Květen, 2006

Když se zeptáte svých známých, jaké české slovo je nejdelší, většina vám odpovi, že je to slovo nejneobhospodařovávatelnějšími (30 znaků). Pravda je ale úplně jinde. Když se zeptáte znalce, řekne vám, že žádné slovo nelze s určitostí prohlásit za nejdelší. Jednak se vždycky najde někdo, kdo vymyslí ještě něco delšího, co neodporuje pravidlům českého jazyka, především to jsou ale uměle vytvořená slova, která v praxi nikdo nepoužívá. Pokusil jsem se proto vypátrat co možná nejdelší zástupce.

Přečíst zbytek zápisu »

Na shledanou

3. Květen, 2006

Nebojte, nechci se s vámi tak brzy loučit, právě naopak. Rád bych uvedl na pravou míru jedno české slovní spojení, které, ač je paradoxně jedním z nejpoužívanějších, je často zapisováno naprosto chybně. V češtině existují některá spojení předložky a podstatného jména, která můžeme zapisovat dohromady nebo zvlášť.

Přečíst zbytek zápisu »

Thajské červené kuře

3. Květen, 2006

Exotická delikatesa s nečekaně zajímavou chutí. Chcete-li vyzkoušet kousek asijské kuchyně, rozhodně doporučujeme začít s thajskem. K přípravě se nejlépe hodí pánev wok.

Přečíst zbytek zápisu »

Vítejte v rodinném zápisníčku

3. Květen, 2006

Tak se to konečně povedlo a náš nový zápisník jede. Snad tohle nebude poslední zápis .-).